PROFILAKTYKA CHORÓB NOWOTWOROWYCH

WCZESNE WYKRYCIE CHOROBY NOWOTWOROWEJ
TO SZANSA WYGRANEJ WALKI Z RAKIEM.


Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej w Legnicy jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej utworzonym w 1992 roku przez Społeczną Fundację Solidarności.
Ośrodek ma podpisany kontrakt z NFZ oddział we Wrocławiu. Porady są bezpłatne. W Ośrodku realizujemy również programy wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy.
Badania epidemiologiczne przewidują, że na nowotwór złośliwy zachoruje co czwarty mieszkaniec Polski. Jak możemy się przed tym obronić? Szansą wygranej walki z rakiem jest poznawanie i eliminacja przyczyn chorób nowotworowych, wczesne ich wykrywanie i jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej specjalizuje się w organizacji i wykonywaniu masowych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Prowadzimy również badania krtani, gardła, jamy ustnej, jelita grubego i odbytu. W zależności od zgłaszanych przez pacjentów objawów, poszukujemy i innych rzadszych nowotworów. Posiadamy wykwalifikowany personel, doświadczenie, odpowiednio wyposażone gabinety i pracownie.
Pracujemy już od 25 lat służąc nie tylko społeczeństwu Legnicy i dawnego woj. legnickiego. Badają się u nas i leczą pacjenci z całego Dolnego Śląska, a także innych regionów Polski. Personel medyczny Ośrodka był szkolony w kraju i za granicą. Wszyscy lekarze to specjaliści II stopnia i wszyscy nadal uczestniczą w rożnych formach kształcenia podyplomowego.
Ośrodek jest także organizatorem wielu konferencji naukowo szkoleniowych. Lekarze i pielęgniarki prowadzą wykłady, pogadanki i audycje radiowe. W upowszechnianiu wiedzy na temat nowotworów współpracujemy z samorządami, szkołami, towarzystwami lekarskimi, pozarządowymi organizacjami do walki z rakiem, zakładami pracy i instytucjami kultury.
Wszystkich pacjentów, osoby towarzyszące i gości serdecznie witamy w naszym ośrodku a tych, którzy jeszcze u nas nie byli zapraszamy do złożenia wizyty.

Dyrektor Ośrodka
lek. med. Dorota Czudowska
specjalista onkologii klinicznej
specjalista chorób wewnętrznych

 

OŚRODEK DIAGNOSTYKI ONKOLOGICZNEJ
ul. G. Andersa 4; 59-220 Legnica
tel. 725 221 081; e-mail: odo@onkologia.legnica.pl